Russian
English
Ρ αξπόαξι ρΰμαξ β XXI βεκ
Λξγξςθο
Οσςθν

























Perchik Vasiliy Troyanovich


Honored trainer of Russia and USSR

One of the best sportsmen of the school

The best pupils:


Kostileva Natalia (Honored master of sports)
Gabdulhkakov Ildus (Honored master of sports)
  • 1987 – USSR Cup – 1 place
  • 1988 – World Cup – 1 place
  • 1990 – Europe championship – 1 place
  • - USSR championship – 1 place
Rozhkov Valeriy (Master of sports of international class)
Nechaev Dmitriy (Master of sports of international class)
  • 1992 – Russia Champ – 2 pl
  • 1996 – Russia Champ – 3 pl
  • 1998 – Russia Cup – 2 pl
  • 1999 – Russia champ – 3 pl
  • 2000 – Russia Cup – 2 pl
  • 2001 - Russia champ – 2 pl
  • 2001 – Europe champ – 2 pl
  • 2001 – Russia Cup – 2 pl
  • 2002 – Russia MIA champ – 2 pl
  • 2004 – Russia champ – 2 pl
  • 2004 – Europe champ – 3 pl
  • 2005 – Russia champ – 3 pl
Shvaya Vasiliy (Honored master of sports)
Pankov Aleksandr (Honored master of sports)
  • 1998 – Europe Champ – 1 pl
  • 1998 – Russia Champ – 3 pl
  • 1999 – Russia Champ – 3 pl
  • 1999 – Russia Cup – 3 pl
  • 2000 - Russia Cup – 3 pl
  • 2000 – Russia champ – 3 pl
  • 2001 – Russia champ – 1 pl
  • 2001 – Russia Cup – 3 pl
  • 2002 – Russia champ – 3 pl
  • 2002 – Russia MIA champ – 3 pl
  • 2002 – Russia Cup – 2 pl
  • 2003 – Russia champ – 1 pl
  • 2003 – World champ – 2 pl
  • 2004 – Russia champ – 2 pl
  • 2004 – Russia Cup – 1 pl
  • 2005 – Russia Cup – 3 pl
Pankov Mihkail (Master of sports of international class)
  • 1996 – Russia Champ – 3pl
  • 1997 – Russia Champ – 1pl
  • 1998 – Russia Champ –3pl
  • 1999 – Russia Champ – 1pl
  • 1999 – World Champ – 2pl
  • 2000 – Russia Champ – 2pl
  • 2000 – Russia champ (students) – 2pl
  • 2000 – Europe Champ – 1pl
  • 2001 – Russia Champ – 1pl
  • 2001 – World Champ – 1pl
  • 2002 – Russia Cup – 3pl
  • 2002 – Russia MIA champ – 2pl
  • 2003 – Russia champ – 2pl
  • 2003 – Europe champ – 3pl
  • 2003 – Russia MIA champ – 2pl
Rochev Oleg (Honored master of sports)
  • 1996 – Europe Champ – 1 pl
  • 1997 – Europe Champ – 1 pl
  • 1998 – Europe Champ – 3 pl
  • 1998 – Russia Champ – 1 pl
  • 1999 – Russia Champ – 2 pl
  • 1999 – Europe Champ – 2 pl
  • 2001 – Russia Cup – 3 pl
  • 2002 – Russia champ – 1 pl
  • 2002 – World Cup – 1 pl
  • 2002 – Russia MIA champ – 1pl
  • 2002 – Russia Cu p – 2pl
  • 2002 – World champ – 3pl
  • 2003 – Russia Cup – 1pl
  • 2004 – Russia champ – 1pl
  • 2004 – World Cup – 1pl
  • 2004 – World champ – 3pl
Rodina Irina (Honored master of sports)
Isaev Evgeniy (Honored master of sports)
(Honored master of sports)

Photos...





Krasnokamsk sambo wrestling school, 2009
Responsible for development and maintenance: Alexandr Shumkov